Darmowa dostawaBezproblemowy zwrot towaruKupuj taniej - oszczędzajGwarancja satysfakcji

Kategorie

OKAZJE CENOWE

TF LADY
399,00 zł
Monica
179,00 zł
GORDEN LADY
399,00 zł

Śpiwór Deuter Orbit -5 SL

Deuter Orbit -5 SL
Wersja dedykowana dla kobiet

Deuter Orbit -5 SL to ciepły, 3-sezonowy śpiwór turystyczny z bardzo wydajnym, dwuwarstwowym, syntetycznym wypełnieniem o wysokiej efektywności izolacji termicznej. Stworzono go z myślą o kobietach i biwakach od wiosny do jesieni. Grubość izolacji pozwala również na użytkowanie zimowe w izolowanych pomieszczeniach typu schronisko czy kamper.

Śpiwór dostosowany jest do kobiecej sylwetki w ten sposób, że nieco zmniejszono jego długość i poszerzono go w strefie bioder. Dodatkowo zastosowano specjalne docieplenia z mikrofibry tam, gdzie kobiety marzną najbardziej, czyli w stopach i na biodrach.

Komfort bez kompromisów

Ułożona w 2-ch niezależnych warstwach ocieplina High loft Hollowfibre zapewnia wysoki komfort termiczny i jednocześnie optymalne rozmiary śpiwora po spakowaniu. Sprężyste, syntetyczne włókna, w przeciwieństwie do puchu, dobrze znoszą wilgotne warunki dzięki czemu śpiwór podczas deszczu nadal będzie grzał i szybciej wyschnie. Śpiwór Orbit może zostać połączony z drugim takim samym modelem, o przeciwstawnym suwaku, dzięki czemu uzyskamy możliwość spędzenia nocy we dwoje.

Orbit-5 rekomendowany jest jako 3-sezonowy śpiwór biwakowy lub całoroczny śpiwór do schroniska lub kampera. Wyśpisz się w nim całkiem wygodnie nawet przy deszczowej, chłodnej pogodzie. Wypełnienie o wadze 850g zapewni wysoki komfort termiczny od wiosny do jesieni. Można go również używać do zimowych noclegów w izolowanych pomieszczeniach jak schroniska lub kampery. Charakterystyczny kształt mumii pozwala efektywniej ogrzewać Twoje ciało zapewniając tym samym bardziej komfortowy i spokojny sen. Długi suwak dochodzący aż do strefy stóp ułatwia wchodzenie do śpiwora oraz wentylację w cieplejsze noce.

W modelu Orbit -5 zastosowano specjalną konstrukcję dolnej części  śpiwora typu Deuter ErgoFoot. Zapewnia ona większą ilość miejsca na stopy i bardziej anatomiczny profil strefy nóg. Podobnie jest z kapturem nazwanym Deuter ErgoHood. Regulowany kształt kaptura przekłada się na wzrost komfortu oraz lepszą termikę tego śpiwora. Zastosowanie nowej tkaniny zewnętrznej zmniejsza szelest śpiwora i wpływa na bardziej komfortowy sen.

Wyposażenie:
Kształt swobodnej mumii, 2-warstwowa izolacja termiczna, kaptur ze ściągaczem, grupy kołnierz termiczny, gruba listwa termiczna wzdłuż suwaka, docieplenia z mikrofibry w strefie bioder i stóp, wewnętrzna kieszeń.

Śpiwór Deuter Orbit -5 SL polecamy jako ciepły śpiwór 3-sezonowy a także zimą do schroniska lub kampera.

Zakresy temperatur:

Zakresy temperatur oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537-4.3.3. Manikin Methodology).

Definicje zgodne z EN:
- Komfort: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora, w pozycji zrelaksowanej (tzn. leżąc na plecach), nie czuje zimna.
- Limit/Tolerancja: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora w lekko podkurczonej pozycji (tzn. leżąc na boku z kolanami podciągniętymi ku górze) nie czuje zimna.
- Temperatura Ekstremalna: najniższa temperatura w której użytkownikowi śpiwora nie grozi niebezpieczne dla zdrowia wyziębienia ciała i hipotermia.

Waga: 1630g
SL (wzrost do 175 cm) - 1630g

Zakres temperatur
Komfort 0C; Limit -5C; Extrem -23C


Wymiary po spakowaniu

SL - Walec śr. 25 x dł. 42 cm

Wypełnienie

Syntetyczne, dwuwarstwowe - High Loft Hollowfibre

Waga wypełnienia
SL - 850g

Kształt
Mumia

Tkanina zewnętrzna
40D PA Ripstop

Tkanina wewnętrzna
75D PES