Darmowa dostawaBezproblemowy zwrot towaruKupuj taniej - oszczędzajGwarancja satysfakcji

Kategorie

OKAZJE CENOWE

TF LADY
399,00 zł
Monica
179,00 zł
GORDEN LADY
399,00 zł

Deuter Aircontact 55+10

Deuter Aircontact 55+10

Deuter Aircontact 55+10, to solidny, wyprawowy plecak, zaprojektowany na długie trasy trekkingowe i duże obciążenia. Plecak wyposażono w bardzo wygodny i udoskonalony system nośny Aircontact oparty na alumioniowym stelażu w kształcie litery X oraz nowoczesny - wahadłowy pas biodrowy VARI-FLEX, który pracuje za Ciebie. W nowym modelu 2019 znacznie zmniejszono wagę i zmodyfikowano system nośny, żeby zapewniał jeszcze lepszy komfort, gdy ty przez długi czas będziesz transportować dużo ciężkiego bagażu.

Solidny, wygodny i bardzo pojemny

Szukasz dużego, trwałego plecaka trekkingowego? To właśnie on - Deuter Aircontact 55+10. Ma rewolucyjny, poruszający się razem z Tobą system nośny, który pozwala dobrze balansować ciężarem pełnego plecaka, dzięki czemu długie trasy nie są tak bardzo uciążliwe. Dodatkowo szyny stelaża wygięto w stronę lędźwi dzięki czemu plecak doskonale pasuje do kształtu pleców. W górnej części plecaka znajduje się wgłębienie na głowę umożliwiające łatwiejsze jej podnoszenie podczas podchodzenia. Zastosowany system Vari Quick umożliwia odpowiednie wypozycjonowanie plecaka do wzrostu oraz wymianę szelek na mniejsze - damskie.
Boczne kieszenie miechowe uszyto z materiału co dodatkowo wzmacnia konstrukcję tej serii plecaków. Dodatkowe 2 kieszenie zapinane na suwaki umieszczono w kominie oraz 1 w pasie biodrowym .Plecak posiada możliwość założenia 3 litrowego bukłaka kompatybilnego z systemem H2O. Z obu boków plecaka umieszczono po 3 pasy kompresyjne dla lepszej stabilizacji ładunku zewnętrznego i wewnętrznego. Plecak wyposażono w pokrowiec przeciwdeszczowy - uszyty z jednego kawałka materiału. 

Vari Flex System

Nowością w tym modelu, jest wprowadzenie wahadłowego pasa biodrowego VARI-FLEX. To rozwiązanie w znaczący sposób podnosi komfort marszu z dużym ciężarem. Pas biodrowy zawieszony jest na dwóch alu-szynach i pracuje zgodnie z balansem bioder, a jego wahadłowa konstrukcja eliminuje jednocześnie balans ciężaru na plecach. W efekcie bagaż nieruchomo spoczywa na plecach, podczas gdy pas biodrowy, podtrzymując plecak, pracuje elastycznie z każdym krokiem. Taka zależność ma niebywałe znaczenie podczas marszu na górskim i zróżnicowanym terenowo szlaku, gdzie wymagana jest precyzja każdego kroku. Docenisz go także wtedy wtedy, gdy marsz będzie trwał wiele godzin, a siły zaoszczędzone dzieki wygodzie plecaka pozwolą Ci osiągnąć wymarzony cel.

Deuter Aircontact System

Nazwę temu systemowi dała specjalna pianka wypełniająca system - Aircontact. Pianka posiada otwarte komory. Przy nacisku ciała na piankę, wilgoć i gorące powietrze zostają odpompowane na zewnątrz systemu. Taka konstrukcja systemu nośnego daje doskonały komfort podczas noszenia plecaka, przy równoczesnej stabilizacji ładunku na plecach. Właściwości Systemu Aircontact zostały potwierdzone testami, które dowiodły, że plecaki z użyciem tej pianki redukują potliwość o około 15%.

schemat

1. Pianka wypełniająca część styku systemu nośnego z plecami, zbudowana z oddychających komór, idealnie odprowadzających gorące powietrze wytwarzane przez ciało. Efekt pompowania - następujący wskutek nacisku na piankę podczas ruchu powoduje cyrkulację powietrza, zasysane z zewnątrz przenika do struktury pianki wypierając jednocześnie nagrzane powietrze. W modelu ACT Lite efekt cyrkulacji dodatkowo zwiększa centralny kanał wentylacyjny.
2. Wgięcie na głowę od modelu Aircontact 50+10 SL i wzwyż.
3. Troki stabilizujące umożliwiające wypozycjonowanie i ustabilizowanie plecaka, w zależności od obciążenia. Od modelu  Aircontact 50+10 SL troki można zawiesić na dwóch wysokościach - w zależności od wysokości umieszczenia pasów nośnych.
4. Anatomicznie uformowane pasy nośne pokryte z zewnątrz tkaniną 3D-AIR-MESH.
5. VARI-QUICK, to bardzo proste i funkcjonalne dopasowanie położenia pasów nośnych do długości pleców.
6. Anatomicznie profilowana, aluminiowa ramka, ułożona w kształcie litery X, zapewnia odpowiednie dopasowanie systemu nośnego do pleców, lepszy balans ciężaru i przeniesienie go na pas biodrowy.
7. Wielowarstwowy pas biodrowy. Wysoki komfort noszenia gwarantuje od strony wewnętrznej miękka pianka pokryta oddychającą tkaniną 3D Air - Mesh. W środkowej i zewnętrznej warstwie pasa biodrowego, użyto twardej pianki wzmocnionej dodatkowo PU, której zadaniem jest utrzymanie właściwego anatomicznego kształtu. Solidny i właściwie uformowany pas biodrowy pozwala odciążyć ramiona i dłużej cieszyć się wędrówką. W serii ACT Lite zastosowano podwójną, cieńsza piankę obszytą oddychającą tkanina 3D-AIR-MESH.
8. Ruchomy pas biodrowy wykonany w technologii VARI-FLEX gwarantuje świetne dopasowanie do ciała, również podczas ruchów skrętnych tułowia - cała seria plecaków Aircontact. 

Waga:   2690g

Stelaż:
wewnętrzny

Materiał stelaża:
aluminium

Pojemność:
55+10 l

Wymiary:
82 cm x 30 cm x 25 cm

System nośny:
DEUTER AIRCONTACT, VARI-FLEX

Regulacja systemu:
skokowa

Materiał:
Nylon 100D PA High Tenacity

Ilość kieszeni:
7

Ilość komór:
2

Dostęp:
od góry + od dołu + od frontu

Dopasowanie:
unisex