Darmowa dostawaBezproblemowy zwrot towaruKupuj taniej - oszczędzajGwarancja satysfakcji

Kategorie

OKAZJE CENOWE

TF LADY
399,00 zł
Monica
179,00 zł
Ultra

Dwustopniowy filtr wody LifeStraw Flex

Dwustopniowy filtr wody z miękką butelką LifeStraw Flex

Filtr wody LifeStraw Flex to najnowsza, zminiaturyzowana wersja kultowej "słomki życia", która umożliwia oczyszczanie wody z najistotniejszych zagrożeń mikrobiologicznych tj: bakterii, pierwotniaków, pasożytów oraz mułu i mikro-plastiku. Dzięki dodatkowemu wkładowi węglowemu filtr neutralizuje również chlor, pestycydy, herbicydy, metale ciężkie oraz poprawia smak i zapach wody

Wkład filtrujący współdziała nie tylko z miękką butelką sprzedawaną w zestawie, ale także pasuje do wybranych worków grawitacyjnych. Może być także używany samodzielnie do picia bezpośrednio z ujęcia wody oraz nakręcony na wylot popularnej butelki PET. Współdziała również z większością bukłakowych systemów H2O.

Czysta woda to podstawa

Filtr bazuje na technologii włókien filtrujących HollowFiber 0,2 mikrona, która bardzo dokładnie odfiltrowuje zanieczyszczenia biologiczne, bakterie, pasożyty oraz mikro-plastiki. Technologia ta nie zawiera chemicznych środków do uzdatniania wody, nie wymaga baterii, ani innych elementów zewnętrznych. Do jej działania potrzebny jest jedynie przepływ wody. Do czyszczenia filtra w zestawie dołączona jest strzykawka, której używamy p 

Dodatkowy filtr z aktywnym węglem wspiera filtr membranowy poprawiając smak i zapach filtrowanej wody oraz redukując zanieczyszczenia chemiczne, biologiczne i organiczne takie jak pestycydy, herbicydy itp.

Filtr oczyszcza wodę z 99,999% bakterii i pasożytniczych pierwotniaków jak: Salmonella, Campylobacter, Escherichia coli, Vibrio cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella, Giardia lamblia, Cryptosporidium parvum, Entamoeba histolytica. 

Filtr nie jest w stanie skutecznie oczyszczać wody z wirusów, szkodliwych substancji chemicznych i substancji radioaktywnych, kwasów, rozpuszczalników itp. Filtr sprzedawany jest z 1 kapsułką węgla aktywnego o wydajności ok. 100-150 litrów. Kapsułki można dokupić oddzielnie.

W przypadku silnego zanieczyszczenia sam filtr możemy płukać dołączoną w zestawie strzykawką. Do tego celu używamy czystej wody i płuczemy kilkakrotnie filtr wstrzykując wodę w kierunku od ustnika ku przeciwnemu końcowi. Czystej strzykawki można również użyć do zaczerpnięcia i przefiltrowania wody przez filtr bezpośrednio z ujęcia. 

Informujemy, że zgodnie z art.38 pkt 5 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, osobiste filtry wody nie podlegają zwrotom ze względów higienicznych i zdrowotnych, jeżeli opakowanie zostało otwarte przez kupującego.

Filtr polecamy do użytku w warunkach turystycznych, terenowych, surwiwalowych oraz w sytuacjach awaryjnych, jak np. skażenie wody, powodzie, itp.

Waga:  90 g (filtr + butelka)

Zastosowanie:
filtracja wody z 99,9999% bakterii żyjących w wodzie i 99,9% pasożytniczych pierwotniaków oraz mikro-plastików.

Technologia:
dwustopniowy filtr w technologii membrany HollowFiber 0,2 mikrona, uzupełniony wymiennym filtrem z aktywnym węglem.

Wydajność:

1 filtr membranowy może przefiltrować i uzdatnić do 2000 l wody.
Wkład węglowy wymaga wymiany co ok. 100-150 litrów.

Wymiary:
- filtr 163 mm x 38 mm
- butelka 269 mm x 98 mm
- wielkość porów filtrujących 0,2 mikrona

Gwarancja:
3 lata na wady ukryte produktu i 60 dni na części wymienne.