Darmowa dostawaBezproblemowy zwrot towaruKupuj taniej - oszczędzajGwarancja satysfakcji

Kategorie

OKAZJE CENOWE

TF LADY
399,00 zł
Monica
179,00 zł
GORDEN LADY
399,00 zł
Ultra

Śpiwór Deuter Orbit +5 SL

Deuter Orbit +5 SL
Wersja dedykowana dla kobiet

Deuter Orbit +5 SL jest uniwersalnym śpiworem turystycznym z bardzo efektywnym, lekkim i sprężystym, syntetycznym wypełnieniem. Stworzono go z myślą o kobietach i letnich biwakach w namiocie, hamaku, schronisku i kamperze. Śpiwór dostosowano do kobiecej sylwetki w ten sposób, że nieco zmniejszono jego długość i poszerzono go w strefie bioder. Dodatkowo zastosowano specjalne docieplenia z mikrofibry tam, gdzie kobiety marzną najbardziej, czyli w stopach i na biodrach.

Zastosowana ocieplina High loft Hollowfibre zapewnia dobry komfort termiczny i jednocześnie niewielkie rozmiary śpiwora po spakowaniu. Syntetyczne włókna, w przeciwieństwie do puchu, dobrze znoszą wilgotne warunki dzięki czemu śpiwór podczas deszczu nadal będzie grzał i szybciej wyschnie. Śpiwór Orbit może zostać połączony z drugim takim samym modelem, o przeciwstawnym suwaku, dzięki czemu uzyskamy możliwość spędzenia nocy we dwoje.

Komfort bez kompromisów

Orbit+5 rekomendowany jest jako letni śpiwór biwakowy lub całoroczny śpiwór do schroniska. Wyśpisz się w nim całkiem wygodnie nawet przy deszczowej pogodzie. Niewielkie rozmiary po złożeniu pozwolą spakować go do małego plecaka. Wypełnienie o wadze 380g zapewni dobry komfort termiczny podczas letnich miesięcy, nawet w chłodne noce. Charakterystyczny kształt mumii pozwala efektywniej ogrzewać Twoje ciało zapewniając tym samym bardziej komfortowy i spokojny sen. Długi suwak dochodzący do strefy stóp ułatwia wchodzenie do śpiwora oraz wentylację w cieplejsze noce.

W modelu Orbit +5 zastosowano specjalną konstrukcję dolnej części  śpiwora typu Deuter ErgoFoot. Zapewnia ona większą ilość miejsca na stopy i bardziej anatomiczny profil strefy nóg. Podobnie jest z kapturem nazwanym Deuter ErgoHood. Regulowany kształt kaptura przekłada się na wzrost komfortu oraz lepszą termikę tego śpiwora. Zastosowanie nowej tkaniny zewnętrznej zmniejsza szelest śpiwora i wpływa na bardziej komfortowy sen.

Wyposażenie:
Kształt swobodnej mumii, kaptur ze ściągaczem, kołnierz termiczny, gruba listwa termiczna wzdłuż suwaka, docieplenia z mikrofibry w strefie bioder i stóp, wewnętrzna kieszeń.

Śpiwór Deuter Orbit +5 SL polecamy od końca wiosny do wczesnej jesieni wszystkim, którzy chcą oszczędzić miejsce i wagę plecaka bez utraty komfortu wypoczynku.

Zakresy temperatur:

Zakresy temperatur oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537-4.3.3. Manikin Methodology).

Definicje zgodne z EN:
- Komfort: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora, w pozycji zrelaksowanej (tzn. leżąc na plecach), nie czuje zimna.
- Limit/Tolerancja: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora w lekko podkurczonej pozycji (tzn. leżąc na boku z kolanami podciągniętymi ku górze) nie czuje zimna.
- Temperatura Ekstremalna: najniższa temperatura w której użytkownikowi śpiwora nie grozi niebezpieczne dla zdrowia wyziębienia ciała i hipotermia.

Waga: 930g
SL (wzrost do 175 cm) - 960g

Zakres temperatur
Komfort +9C; Limit +5C; Extrem -9C


Wymiary po spakowaniu

SL - Walec 17x33 cm

Wypełnienie

Syntetyczne, jednowarstwowe - High Loft Hollowfibre

Waga wypełnienia
SL - 380g

Kształt
Mumia

Tkanina zewnętrzna
40D PA Ripstop

Tkanina wewnętrzna
75D PES